با خرید پستی ایران مارکت سنتر، سفارش خود را درب منزل دریافت کرده، مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.
 
سبد خرید خالی می باشد.


کتاب کشکول شیخ بهایی

کتاب کشکول شیخ بهایی

دسته کتاب و مجله زیردسته ادبیات

کتاب کشکول شیخ بهایی
نویسنده: بهاء الدین محمدبن حسین ( شیخ بهاء) مترجم و محقق : دکتر علی غضنفری
شابک : 1-91-7760-964-978
ناشر :نیلوفرانه
توضیحات :
کشکول نویسی یا متفرق نویسی ، عبارت است از گردآوری مجموعه ای رنگارنگ از مطالعات و احیانا تحلیل آنها در راستای هدفی خاص که نگارنده در پی آن است . بسیاری از دانشمندان در سیر مطالعاتی خود به موضوعی زیبا می رسند که چه بسا در قالبی خاص نگنجد . نیز گاهی در تفکرات خود به گوهرهایی نائل گردند که چه بسا نتوان آنها در موضوعی خواص جمع کرد . جمع آوری این دانسته ها ، در مجموعه تحت عنوان کشکول که ظرفی برای اشیاء متفرقه است ، هم از دست رفتن آن معلومات جلوگیری می کند و هم اینکه مخاطبان ویژه ای که فرصت مطالعه موضوعی مباحث را ندارد،جذب خود ساخته واطلاعات عمومی گسترده ای را در اختیار آنها قرار می دهد.
شیخ بهاء در سیر مطالعات خود و خاطرات و تجربیات ارزشمند از سفرهای متعدد خویش ، نکاتی زیبا و موثر در افزاریش اطلاعات عمومی و همچنین دارای آثار تربیتی یافته بود ؛ وی بخش از این یافته ها را در مجموعه پنج دفتر کشکول جای داده است .
موضوعاتی همچون : عشق ، انسان و دانش ، امانت داری ، مرگ ، مباحثی درباره راذیل اخلاقی همچون حسد – کینه ورزی – دروغ گویی – چاپلوسی – فخر فروشی – اسراف و ...، زبان شهوت ، پارسایی ، آثار گناه ، کمک به ستم دیده ، امثال و حکایت های عامیانه ، تعامل با دیگران ، قضاوت و داوری ، استفاده از ثروت ، شرح حال و حکایت هایی از دانشمندان و بزرگان شعر و ادب و عرفان و.... برخی از مطالب آورده شده در این کتاب ارزشمند می باشد.
در بخش هایی از این کتاب می خوانید :
مهمان : از زن عربی پرسیدند ذلت چیست ؟ گفت : مرد شرافتمندی است که وارد خانه پست فطری شود و وی او را راه ندهد.
عذاب دانشمند: حکیمی گوید : اگر خواستی دانشمندی را آزار برسانی . نادانی را قرین او کن .
یاد بخشش نکردن : دختری به ابوالعیناء گفت : انگشترت را به من ده تا همواره تو را یاد کنم . گفت : مرا یاد کن که به تو انگشتر ندادم .
اعتراف : فرمودند: خندانی که اعتراف به گناه دارد بهتر است از گریانی که کوتاهی در حقوق پروردگارش می کند.

فروشنده: انتشارات تلاش

قیمت: 35,800 تومان

درصد :5

روش خرید: برای خرید کتاب کشکول شیخ بهایی، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید کتاب کشکول شیخ بهایی


برای دیدن سایر محصولات این فروشنده اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد خرید این محصول به دوستان

محصولات مرتبط
کتاب ضرب المثل های فارسی کتاب چرند و پرند کتاب دیوان رهی معیری اعتراف من نوشته لئو تولستوی
کتاب ضرب المثل های فارسی کتاب چرند و پرند کتاب دیوان رهی معیری اعتراف من نوشته لئو تولستوی
10,600 تومان خرید کتاب ضرب المثل های فارسی 4,600 تومان خرید کتاب چرند و پرند 24,600 تومان خرید کتاب دیوان رهی معیری 4,300 تومان خرید اعتراف من نوشته لئو تولستوی
کتاب متن کامل حکایت های هزار و یک شب کتاب منطق الطیر و الهی نامه  عطار نیشابوری رمان از عشق گریزانم کتاب ابله – 2 جلدی – فئودور داستایوفسکی
کتاب متن کامل حکایت های هزار و یک شب کتاب منطق الطیر و الهی نامه عطار نیشابوری رمان از عشق گریزانم کتاب ابله – 2 جلدی – فئودور داستایوفسکی
67,000 تومان خرید کتاب متن کامل حکایت های هزار و یک شب 30,600 تومان خرید کتاب منطق الطیر و الهی نامه  عطار نیشابوری 22,600 تومان خرید رمان از عشق گریزانم 48,600 تومان خرید کتاب ابله – 2 جلدی – فئودور داستایوفسکی

توجه: بیش از 1000 فروشنده عضو سیستم ایران مارکت سنتر محصولات خود را در این سایت عرضه میکنند و خریداران میتوانند ضمن مقایسه محصولات در محیطی رقابتی، خریدی بهتر و ارزانتر داشته باشند. فروشندگانی که کیفیت و پشتیبانی محصولات خود را رعایت نکنند، از سایت حذف میشوند. 
Designed And developed By N.E.T E-Commerce group
© 2008 All Rights reserved.